Wetenschappelijke
Vereniging voor
Vlaamse
Kinesitherapeuten
VOLZET 22 & 26-3-2022 Cursus respiratoire kinesitherapie met auscultatie
di 22 mrt
|AZ Jan Palfijn
Tweedaagse cursus te Gent op 22 en 26maart 2022. Praktijkgericht met casuïstiek en inoefenmogelijkheid (zie ook www.postiaux.com).


Tijd en locatie
22 mrt 2022, 08:45 – 26 mrt 2022, 08:45
AZ Jan Palfijn, Watersportlaan 5, 9000 Gent, België
Over het evenement
Respiratoire kinesitherapie wordt geschetst als onderdeel van de kinesitherapeutische mogelijkheden bij de patiënt met respiratoire problematiek.
In deze cursus worden een aantal technieken behandeld die zonder veel materiaal bij een breed scala aan respiratoire symptomen (overtollig slijm, obstructies, restricties, …) en pathologieën (COPD, pneumonie, atelectase, …) kunnen worden toegepast, zowel in de eerste als in de tweede lijn van de gezondheidszorg (privepraktijk & ziekenhuis).
Vanuit een theoretisch denkkader worden (patho-)fysiologische mechanismes, en de longgeluiden die deze kunnen veroorzaken, geduid; hierop worden kinesitherapeutische technieken geënt die de symptomatologie (en de auscultatoire semiologie) kunnen helpen verbeteren.
Praktijkgericht met casuïstiek, inoefenen technieken, en bijwonen van ‘live’ en ‘video’ behandelingen op baby(‘s).
Doelstelling van deze cursus